Fotowoltaika

Fotowoltaika od wielu lat dominuje polskie rynek z uwagi na swoją niezawodność i wymierne korzyści. Panele słoneczne pojawiają się na coraz większej ilości dachów. Rządowe dofinansowanie do fotowoltaiki dodatkowo zachęca klientów do inwestycji panele słoneczne. Zakres działalności naszej firmy od wielu lat obejmuje także instalacje fotowoltaiczne. Wiedza z zakresu elektrotechniki, zespół fachowców, a także doświadczenie pozwala nam realizować zlecenia na najwyższym poziomie. Instalujemy generatory fotowoltaiczne zarówno na małych i dużych budynkach, na dachach płaskich oraz nachylonych. Posiadamy dostęp do certyfikowanych uchwytów dla wszystkich połaci dachowych. Montowane przez nas panele trzymają się prawidłowo przez wiele lat, a nacisk jaki wywiera na nie śnieg lub wiatr jest zgodny z dopuszczalnymi normami.

Fotowoltaika. Instalacje fotowoltaiczne na dachach i gruncie. Certyfikowane systemy, najwyższa jakość, wieloletnia gwarancja.

W przypadku potrzeby współfinansowania inwestycji załatwiamy wszystkie formalności kredytowe w domu klienta.

Dzięki współpracy z firmą alpinistyczną nie są dla nas problemem również dachy z trudnym dostępem. Większość firm nie może się podjąć bezpiecznego montażu paneli na dachach o bardzo dużym skosie lub montaż jest przeprowadzany w sposób bardzo ryzykowny i niebezpieczny. Posiadamy niezbędne dokumenty i certyfikaty uprawniające do prac na wysokościach nie tylko z podestów, ale także w pozycji swobodnego zwisu. Montujemy paneli na również na pionowych powierzchniach (z dostępu linowego). Dzięki temu jesteśmy z stanie zaoferować konkurencyjne ceny, ponieważ inwestor nie musi ponosić kosztów wynajmu dźwigów lub samochodów-ambonek. Nie ma również potrzeby rozstawiania czasochłonnych i kosztownych rusztowań.

Nie bez powodu fotowoltaika rozwija się w tak dużym tempie. Przyrost instalacji, szczególnie na domach jednorodzinnych, postępuje geometrycznie. Warto zdecydować się już dzisiaj. W trosce o nasze potomstwo z naciskiem na aspekt ekologiczny. W trosce o nasz portfel z naciskiem na aspekt ekonomiczny. Nie czekaj, podejmij decyzję już teraz. Zadaj pytanie, rozwiej swoje wątpliwości. Oferta nic nie kosztuje, a korzyści są nieporównywalne.

W celu przygotowania oferty wypełnij formularz w zakładce kontakt.

FAQ czyli najczęściej zadawane pytania

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - panele są tylko dla tych osób które korzystają z energii elektrycznej! Jeśli masz w domu "prąd" to potencjalnie jesteś najwłaściwszą osobą, która powinna zamontować panele. Oczywiście szczegóły zależą od wielu czynników, ale już teraz powinieneś rozważyć kontakt z nami, abyśmy mogli przygotować indywidualną ofertę oraz poinformować Cię ile jesteś w stanie zaoszczędzić i jak szybko zaczniesz zarabiać.

Specjalna konstrukcja paneli krzemowych, tzw."wafli" powoduję przemianę promieniowania słonecznego (energii świetlnej) w energię elektryczną. Następnie prąd stały o odpowiednim napięciu zależnym od ilości paneli musi zostać doprowadzony do falownika. Jego zadaniem jest przekształcenie prądu stałego (takiego jak w akumulatorze lub baterii AA, tylko o wyższym napięciu) w prąd o napięciu przemiennym, czyli dokładnie takim jakie płynie w krajowej sieci elektroenergetycznej i jakie mamy w gniazdkach. Dzięki temu możemy korzystać z naszego prądu tak samo jak z tego "z elektrowni", a w przypadku nadmiaru możemy go oddać do sieci, aby tam go przechować (zmagazynować do czasu, aż będziemy potrzebowali go wykorzystać).

Koszt każdej instalacji jest inny i zależy od wielu czynników takich jak lokalizacja domu, ekspozycja dachu i rodzaj jego pokrycia, a także od rachunków jakie płacimy za prąd. Nie dajmy się nabrać oszustom, którzy twierdzą, że dla danego domu wystarczy instalacja X kilowatów, ponieważ nie ma możliwości oceny tego "na oko". Zawsze należy przeprowadzić odpowiednie obliczenia na podstawie dotychczasowego zużycia, nierzadko niezbędna jest wizja lokalna oraz rozmowa z właścicielem na temat przyszłych planów zużycia energii (np. montaż klimatyzacji, pompy ciepła lub kupno samochodu elektrycznego). Wszystkie te czynniki mają ogromne znaczenie przy właściwym doborze instalacji elektrycznej i każdy z nich należy wziąć pod uwagę. W końcu jest to inwestycja nie na rok czy dwa tylko na co najmniej 10-15 lat albo i dłużej! Takimi obliczeniami zawsze powinna się zająć profesjonalna firma, która ma doświadczenie i wie jakie czynniki należy przewidzieć oraz jakie kalkulacje przeprowadzić.

Chciało by się rzec, że nic nie ma za darmo, ale wszystko zależy od punktu widzenia. Jeżeli analizujemy nasz miesięczny budżet i zakładamy, że brak wzrostu wydatków powoduje, że tych wydatków nie ma... to tak, instalacja jest za darmo. Wszystko dlatego, że banki z którymi współpracujemy oferują nierzadko kredyty tak korzystne, że miesięczne raty, które trzeba spłacać są w wysokości rachunków za prąd, a rachunków za prąd nie płacimy. Wniosek z tego taki, że tylko zmieniamy przeznaczenie wydawanych co miesięcznie kosztów - przestajemy płacić elektrowni, zakładowi energetycznemu i wszystkim ich pracownikom a zaczynamy płacić za naszą instalację, instalację, która wytwarza dla nasz prąd jak nasza prywatna elektrownia i nie przestanie tego robić, a jak tylko spłacimy kredyt to jedyne co się zmienia to brak wydatków na energię elektryczną, bo elektrownia, która produkuje za darmo prąd jest naszą własnością.

Wszystkie elementy instalacji z czasem się eksploatują. Faktem jest, że gwarancja liniowości mocy paneli jest najczęściej rzędu 20-25, a nawet 30 lat. Oznacza to, że panele po 25 latach działania będą produkował co najmniej 80% energii znamionowej. Biorąc pod uwagę, że ich wartość wraz z konstrukcją i montażem to największy koszt całej inwestycji, możemy założyć, że większość instalacji będzie bezproblemowo działała ponad 20 lat, a ewentualne serwisy i wymiany innych elementów będą relatywnie tanie.

Z założenia instalacja fotowoltaiczna jest instalacją bezobsługową. Wprawdzie wskazane jest, aby dokonywać przeglądów poszczególnych elementów instalacji, ale jeśli jest ona wykonana prawidłowo, przez fachowców z odpowiednim doświadczeniem, to ryzyko samoistnego uszkodzenia jest praktycznie żadne.  Wskazane natomiast jest dokonanie przeglądu po pracach na dachu lub silnych opadach gradu lub wichurach.

Nie wolno zapominać o obowiązkowym przeglądzie instalacji elektrycznej, który w każdym budynku (również prywatnym/jednorodzinnym) powinien odbyć się nie rzadziej niż raz na pięć lat. Jest to obowiązek każdego właściciela nieruchomości, o którym często się zapomina i prowadzi to do dużych problemów w różnych przypadkach, a także może prowadzić do konsekwencji finansowych w przypadku wykrycia tego faktu przez organy państwowe.

Oczywiście, że nie. Instalacja może zostać zlokalizowana również na gruncie, budynku gospodarczym lub przydomowej wiacie. Wszystko zależy od odpowiedniej ekspozycji danego terenu/powierzchni na słońce oraz od stabilności konstrukcji na jakiej montujemy panele. Zawsze wybieramy najkorzystniejsze miejsce w porozumieniu z inwestorem, aby instalacja była nie tylko jak najbardziej wydajna, ale również estetyczna.