Panele PV

Panele PV – jak zamienić słońce w prąd

Panel fotowiltaiczny zbudowany z kwadratowych ogniw głównie na bazie krzemu, osłonięty metalową ramą i taflą szkłą jest w stanie przetworzyć energię z padających na niego promieni słonecznych w energię elektryczną. Dzięki temu zjawisku możemy produkować prąd za darmo w każdym domu.

Zakładane przez nas instalację są realizowane z wykorzystaniem paneli czołowych światowych producentów, których pozycja na rynku jest stabilna, dzięki czemu możemy zaufać danemu producentowi w realne wypełnienie ewentualnych roszczeń gwarancyjnych. Ponadto też, firmy mające tak duże doświadczenie mogą zaoferować duży wybór produktów dopasowanych niemalże “na miarę”. Niechętnie zakładamy panele polikrystaliczne, ponieważ jest to technologia od której już należy odchodzić, a ceny stają się porównywalne. Wśród modułów monokrystalicznych możemy wybierać w mocach od 310Wp do nawet 355Wp, choć jesteśmy w stanie również zainstalować panele o mocy przekraczającej 400Wp. Ramy konstrukcyjne mogą występować w kolorach szarym oraz czarnym, a część asortymentu możemy zaoferować w wykonaniu “full black” czyli panele całe czarne, bez białej kraty pomiędzy ogniwami krzemowymi.

Panele posiadające co najmniej kilkanaście lat gwarancji są w stanie wyprodukować ilość energii elektrycznej, która bezproblemowo pozwoli na zwrot inwestycji, a wydajność na poziomie ponad 80% po 25 latach działania paneli pozwala na ich dalsze użytkowanie.